interny manual

Interný manuál

BASICS

PRÍCHOD A ODCHOD Z PRÁCE

Do práce chodíme na 09:00. Radšej o kúsok skôr ako neskôr. Z práce, keď je všetko hotovo alebo už v ten deň naozaj stačilo. 

Ak prídeš prvý, nezabudni vypnúť alarm kódom, ktorý si dostal. Ak budeš bojovať o zamestnanca mesiaca a budeš odchádzať posledný, skontroluj zatvorené okná, vodu, svetlo, zakóduj.

DOVOLENKA PN LEKÁR

Keď plánuješ dovolenku alebo lekára, podeľ sa so svojimi plánmi v dostatočnom predstihu na porade, ale ideálne so svojím nadriadeným, ktorý to odkomunikuje s accountom. Ak si ty nadriadený, dobré pre teba. 

Sleduj tabuľku AP Dovolenky, aby sa tvoja dovolenka nekryla s dovolenkou tvojich kolegov. Jedine, že by ste na ňu šli spoločne. 

Napíš mail na dovolenka@applepie.sk alebo ak máš soplík na pn@applepie.sk. Po schválení si ju zapíš do tabuľky aj do Teamogy. Nezabudni odovzdať projekty, ak si na accounte nastav si Out of office a ak si na kreatíve, ulož podklady na server.

V prípade, že potrebuješ len odbehnúť z práce, zober si radšej pol dňa dovolenky. Keď sa objaví niečo, čo sa nedalo naplánovať a na druhý deň nemôžeš prísť do práce, pošli aspoň mail nadriadenému a mail na dovolenka/pn. Aby sme sa vedeli zariadiť. 

Keď ideš k lekárovi, nezabudni priniesť lístok, máš nárok na 7 dní ročne. A keďže sme všetci na faktúru, PN si čerpáme ako dovolenku alebo neplatené voľno. 

Možno to tak vyzerá, ale nesnažíme sa ťa od dovolenky odradiť 🙂 , tak prosím ťa tento postup dodržuj a dovču si uži. 

CHOROBA

Ak sa ráno necítiš dobre, máš soplík, napíš nadriadenému a na pn@applepie.sk a radšej ostaň doma, lebo v práci chceme ostať zdraví. Individuálne sa dohodneme ako budeš pracovať/nepracovať/dovolenkovať. Mysli na svoje zdravie a nebuď chorý často 🙂

HOME OFFICE (HO)

Pre tých, ktorým sa ešte home office nezunoval, ak potrebuješ niektorý deň pracovať z domu, po dohode by si mohol, ale preferujeme tvoju prítomnosť. Nepreháňaj to však, raz za mesiac je tak akurát 🙂 Ak však potrebuješ ísť s dieťaťom k lekárovi, prišiel kominár a pod., musíš si zobrať pol dňa dovolenky to nie je HO. 

Pri HO je obzvlášť dôležité mať zapnuté stopky a byť k dispozícií na emaile a telefóne, ako v práci.

COVID OPATRENIA

O ou. Keď to na teba príde, poraď sa s nadriadeným a posuň stanovisko ďalej na kolegov na mail dovolenka@applepie.sk. Vo všeobecnosti ale postupuj podľa týchto pravidiel: 

–   V prípade ak sa cítiš zle, zostaň doma na HO

–   V prípade ak sa cítiš veľmi zle/príznaky (únava, bolesť hlavy, teplota) hneď nahlás dovolenku

–     V prípade, že je chorý niekto z domácnosti, ostaň doma na HO a do práce príď až keď sa testom potvrdí planý poplach

–     Ak si bol v kontakte s pozitívnym, určite ostaň doma na HO a choď na test, do práce príď až s negatívnym výsledkom

–     Raz do týždňa si vydezinfikuj plochu stola (myš, klávesnica, PC, tel,…) 

PORADY

Máme ich hneď niekoľko, niektoré sa ťa týkajú, niektoré nie, tak poďme poporade:

Celoagentúrna porada
Každý pondelok o 9:00. Čaká ťa na nej:
– Zhrnutie čo sa stalo, čo nás v agentúre čaká
– Prejdeme si plánované joby 
– Plánované dovolenky/lekárov
– A ohryzok pravdy – môžeš sa podeliť, čo ťa trápi a mali by to ostatní vedieť alebo naopak niekoho pochváliť

Accountská porada
Accounti  – piatok 10.00

Kreatívna porada
Maťo + kreatívci– raz za dva týždne

Porada vedenia
Sašo, Maťo, Katka, July – raz za týždeň
Prísne tajné, ani človek, čo písal tento manuál netuší, čo sa na porade vedenia deje 🙂 

VÝPLATA

Ako vraví náš kreatívny riaditeľ: “Treba makať a radosť príde sama.” Aby ti prišla aj výplata, nezabudni poslať faktúru v posledný deň mesiaca na Soňu, našu účtovníčku na email: sona.lamackova@cgroup.sk. 

KUCHYNKA

Keď máš chuť na kávičku, alebo na teba príde hlad, je ti k dispozícii kuchynka. Všetko po sebe ale sprac, lebo nie sme smetiari slovenskej reklamy. Špinavé riady patria do umývačky a odpad separujeme. 

Keď si budeš dávať jedlo do chladničky, tak s menovkou. Aby kolega, ktorý ti ho zje, vedel, komu vďačí za obed.

NÁVŠTEVA

Pamätáte na rozprávku o vlkovi a kozliatkach … preto ak niekto zazvoní do agentúry, zdvihnem telefón, zistím kto to je, otvorím a počkám ho pri dverách, kde ho odvediem tam, kam ide. Nenechávame človeka blúdiť po agentúre. 

Ak som mu otvoril dvere, je to moja starosť. Ak zvoní telefón, netvárim sa, že mi akurát vypadol sluch a že otvorí recepčná. Nemáme recepčnú 🙂

Kuriér – opýtam sa pre akú zásielku prišiel a odovzdám mu, nenechávam ho samého v agentúre
– Klient – počkám ho pri dverách a usadím do zasadačky, ponúknem pitie
Iné – počkám pri dverách, zistím za kým prišiel, ak niekto cudzí za Sašom usadím ho do zasadačky

ZASADAČKA

Pri plánovanej návšteve priprav zasadačku, skontroluj poriadok v kuchynke, stôl, WCko. Nech nás potom hanba neplieska. 

Ak je to nový klient, daj mu tour de agentúra. Pred príchodom klienta ľudí upozorni nech sa správajú tichšie, zmätu neporiadok zo stolov a nehrajú hlučný futbálek.

Urgentnú alebo klientskú rezerváciu napíš mailom na account@applepie.sk.

Zasadačku po meetingu nezabudni upratať, nech to nemusia robiť tvoji kolegovia. 

SPOLOČNÉ PRIESTORY

Pretože nie len prácou je človek živý, je ti k dispozícii aj gauč, knižnica a stolný futbal. Ale nezabúdaj na joby. 

SYSTÉMY

KOMUNIKAČNÉ NÁSTROJE

V applepie frčíme na Google nástrojoch. Ako firemný mail používame Gmail a súbory si posielame cez Drive. Všetky zdrojové dáta však ukladáme aj na náš interný server.

Keď si chceš s kolegami četovať, používame na to Hangouts. Na porady a telefonovanie Skype alebo Google Meet.

Počas HO si dávame rýchly ranný status o 9:00 cez Skype, kde si povieme joby na daný deň.

Máme aj firemnú Watsapp skupinu Jablko, kde môžeš zdieľať čokoľvek.

TEAMOGY

Systém, v ktorom si trackujeme čas strávený na jednotlivých joboch. Accounti v ňom plánujú kreatívcom deň a tí si podľa neho rozložia prácu. Dôležité je vždy na začiatku úlohy spustiť stopky a na záver ich vypnúť. Veľmi dôležité je aj zapnutie a vypnutie dochádzky. Zaškolíme ťa 🙂

UKLADANIE NA SERVER

Server je u nás posvätné miesto. Ak si kreatívec, treba naň ukladať všetky podklady. Inštrukcie, ako na to, ti vysvetlíme, nakreslíme, ukážeme. Ak ich budeš nasledovať, DTP ťa bude mať hneď radšej. 

ALLIT

Ak ti zlyhá technika, obráť sa na Allit, IT firmu, ktorá nám spravuje počítače. Pri nástupe dostaneš prihlasovacie údaje do ich systému na stránke www.allit.sk, kde zadáš tvoj problém. Alebo ti pomôžu vždy ochotní accounti.

INTERNÉ SÚŤAŽE A VZDELÁVANIE

SPOLOČNÉ VZDELÁVACIE RAŇAJKY

Ako povedal Sokrates: “Viem, že nič nejem.”  Preto máme z času na čas spoločné raňajky, kde sa vzdelávame. Väčšinou si ich pripravuje socialista, ale občas pozveme aj niekoho externého. 

SÚŤAŽ ZLATÉ VAJCÁ

V agentúre máme kopu šikovných ľudí. Preto, aby sme si len tak nesedeli na zlatých vajcách a tento náš potenciál využili, máme internú kreatívnu súťaž. Je to skvelá príležitosť, ako vymyslieť niečo nad rámec bežných zadaní od klienta. Vyhlasuje sa vždy každý druhý mesiac a na vypracovanie máš celý mesiac. Štedrý timing, nie?

Výstupom môže byť čokoľvek, čo je v tvojich silách – word, vizuál, socha…

Tie najlepšie nápady ponúkneme našim klientom. 

MOŽNOSTI VZDELÁVANIA

Mailom ti bude chodiť info o možnostiach ďalšieho vzdelávania, preto ak budeš mať záujem rásť, radi ťa v tom podporíme. 

OFFICE