Team
Alexander Smik
CEO
Od 1 dňa dávam do práce v applepie 100% seba a snažím sa všetky vedomosti a skúsenosti uplatňovať v rámci tvorby stratégií pre našich klientov.

Môj výber vysokej školy bol prirodzene Fakulta Marketingu UK. Počas štúdia som absolvoval business internship na Coastal Carolina University, kde som mal možnosť zažiť realizáciu prieskumov. Po úspešnom ukončení štúdia som vedel, že ma to najviac ťahá do reklamnej agentúry a mal som šťastie, že si ma vybrali v top sietovej agentúre Wiktor Leo Burnett. Úžasná skúsenosť s možnosťou konfrontovať našu prácu v rámci celosvetovej sietei. Som vďačný, že som stretol množstvo „ad manov“ ktorí ma inšpirujú dodnes.

Bol som vo veku kedy som v sebe cítil ambíciu vybudovať niečo vlastné, a tak s pár kolegami prišiel nápad applepie. Od 1 dňa dávam do práce v applepie 100% seba a snažím sa všetky vedomosti a skúsenosti uplatňovať v rámci tvorby stratégií pre našich klientov. Bude to 19 rokov, za ktoré som spolupracoval s množstvom uzasnych klientov a chcem byť stále otvorený a posúvať seba a agentúru. Som rád že agentúra má za sebou viacero kreatívnych úspechov či na Zlatom Klinci, Golden Drum, Zlatej Pecke či Prokopovi, ale stále vidím priestor na zlepšenie a to ma motivuje. Považujem za prestíž, že je agentúra súčasťou KRASu a teší ma skutočnosť, že som už viac ako 6 rokov súčasťou prezídia, a tak môžem pomáhať formovať slovenské „reklamné“ prostredie.